Rekonštruovali sme

Capture

 

 

Veľmi sa tešíme, že nám v apríli 2015 prešiel projekt podaný Lýdiou Bačovou na Naše mesto organizovaný Nadáciou Pontis. Vďaka tomuto projektu a zároveň množstvom dobrovoľníkov sme mali obnovené naše priestory Bambuľkova. Nadácia Pontis nám schválila 50 Eur na rekonštrukciu a k dispozícii 10 dobrovoľníkov k týmto prácam. Pôjde konkrétne o maľovku stien oboch miestností a zároveň upravenie prahu medzi dvoma miestnosťami.

Nadácia Pontis nám zabezpečí 10 dobrovoľníkov z firmy Samsung, ktorí prišli pomôcť rekonštruovať priestory dňa 12.6. 2015 od 13:00-15:00.

Vďaka skvelému sponzoru – firme DT Stavebniny Galanta, ktorých oslovila naša štatutárka Marianka Juhos nám prispeli finančne aj materiálovo na potrebnú rekonštrukciu, keďže naša rekonštrukcia bola rozsiahlejšia a príspevok od Nadácie nestačil. Veľmi sme im za to vďační!

Rovnako sme poprosili aj ďalších dobrovoľníkov – mamičky z centra ale aj dobrovoľníkov, ktorých nám poskytol Úrad práce v Galante, ktorí si našli čas a prišli pomôcť a priložiť ruku k dielu 🙂 Bolo toho veľa a rekonštrukčné práce trvali vyše týždňa.

Ďakujeme každej pomocnej ruke, ktorá bola ochotná obetovať svoj vlastný čas na obnovu Galantského rodinného centra Bambuľkovo!

Obrovská vďaka patrí nášmu odbornému dozoru – Rado NOVOTA, ktorý vďaka svojmu murárskemu povolaniu sa takejto práci rozumel a dohliadal na všetky úkony počas celej rekonštrukcie. Zároveň sme mu vďační aj za poskytnutú materiálnu výbavu.

Pomôcť prišli aj chlapci od Templárov, keďže sme potrebovali nejednu chlapskú silu 🙂 za čo sme im veľmi vďační. Sme radi, že si organizácie v rámci Galanty navzájom pomáhajú.

Rovnako v rámci rekonštrukcie sa nám podarilo vďaka nášmu sponzorovi vymeniť aj vchodové dvere do centra za úplne novučké. Firme BOROVI ďakujeme za sponzorský dar.

Nazáver ďakujeme aj nášmu umelcovi – Csadi Gábor – ktorý svojim talentom skrášlil herňu pre naše detičky, kde namaľoval nádhernú malbu na stenu s námetom z rozprávky Krtko a jeho priatelia. Odviedol nádhernú prácu. Veď aj sami sa môžete prísť presvedčiť, alebo si pozrite galériu obrázkov, ako toto dielo vytváral. Ešte raz obrovská vďaka!

Sme veľmi šťastní, že sa celá rekonštrukcia spoločne zvládla. Veľká vďaka patrí hlavne dvom ľuďom, ktorí si rekoštrukciu centra vzali pod krídla – sú to Marianka Juhos – štatutárka centra a mamička, ktorá centrum pravidelne navštevuje – Martina Bajrami.

Tešíme sa, že centrum je krásne vynovené, čistučké a bezpečné pre naše detičky a s novou energiou môžeme pokračovať a pripravovať pre naše ratolesti a mamičky skvelé programy pre zábavu a rozvoj 🙂

FOTO GALÉRIA

gallery_icon